sarke

הו'אופונופונו-מאבל כץ ארה"ב > סוד ריפוי הוואי קדום
סוד ריפוי הוואי קדום, הו'אופונופונו - HO'OPONOPONO

לפני כשלוש שנים נחשפתי לכתבה בנושא הסוד ההוואי הזה, התלהבתי, חיפשתי מידע נוסף ברחבי הנט, התחלתי לעבוד עם זה והיו לי התנסויות נפלאות. כמו שקורה לרובנו, במשך הזמן נחשפתי לדברים חדשים, לא תרגלתי ובכלל שכחתי מזה והנה הגיעה אלי התזכורת להו'אופונופונו בדרך שרק היקום יכול להביא אלי. נראה כי לא במקרה.
לפני מספר חודשים פנתה אלי מאבל כץ המתגוררת בארה"ב על מנת ללוותה בהפקת מפגשים וסדנאות בישראל!
בדיעבד הסתבר לי שמאבל הינה תלמידתו של דר' הו לן, האיש שבזכותו מוכרת השיטה ברחבי העולם ומאבל בעצמה נוסעת ברחבי העולם ללמד טכניקת ההו'אופונופונו בברכתו.

דר' יאליקאלה הו לן, פסיכיאטר אשר בצד עבודתו  הקונוונציונאלית, מרפא את חוליו בדרך אבותיו, שאמניז'ם הוואי. הסיפור שהגיע אלי עסק בריפוי מחלקה שלמה של פושעים חולי נפש מבלי שראה אף אחד מהם!

אף אחד לא רצה לעבוד במחלקה זו שהיוותה בעיה והיתה מסוכנת. דר' לן היה לומד את התיק הרפואי של החולה הכלוא ועבד על עצמו תוך התבוננות בתוכו. ככל שהתבונן בעצמו שיפר וריפא את החלק הזה בתוכו וקרה הפלא, תוך מספר חודשים חולים החלו להבריא. חלקם שוחררו מקבלת התרופות הכבדות שטופלו בהן וחלקם שלא היה להם סיכוי להשתחרר, השתחררו.

נשמע הזוי ? מסתבר שלא כך, קיימות עדויות.
בהבנתנו משמעות "אחריות מלאה" - אני אחראי על מחשבותיי ועל עשייתי ולא למעשיו של הזולת. שיטת הריפוי ההוואית העתיקה אומרת "אחריות מלאה" משמעותה - כל אשר קיים בחייך הינו באחריותך, זאת אומרת שהעולם כולו יצירה שלך. אם חברך מתלונן בפניך בגין כאב ראש, בעצם כאב הראש הינו אצלך או עומד להופיע גם אצלך. אתה בעצם יצרת בעולמך (גם אני) את בחירתו של ברק אובמה כנשיא השחור הראשון בארה"ב.

הו'אופונופונו - משמעותו לאהוב את עצמך. אם אתה רוצה לשפר את חייך, עליך לרפא את חייך בכל ההייבטים.
הו'אופונופונו - סוד הריפוי בדרך הקלה להבראה, התפתחות ואיכות חיים טובה.

ראו את דרכי היקום, כמו שכתבתי בתחילת המאמר, לפני מספר חודשים יצרה איתי קשר אישה מחו"ל, תלמידתו של דר' לן אשר נוסעת ברחבי העולם להפצת הידע והמידע בהרצאות וסמינרים לריפוי האדם בגופו, נפשו ורוחו. האישה הציעה לי לארגן עבורה סמינר שיהיה לראשונה בארץ ! כמובן שמיד הסכמתי מאחר והבנתי שאין מקרה וזו דרכו של אלוקים לומר לי "היי חביבתי, תתחברי, תלמדי ותרפאי".

למדתי וגיליתי את הסוד באומנות הריפוי ההוואית העובדת לכל אדם. כל אחד יכול בתהליך פשוט לעגן בתודעתו הסוד, לרפא עצמו ואחרים ולשנות את חייו.  גם אתם יכולים! למידע  לחץ/י  הו'אופונופונו

אלוהה
שרק'ה מייזליק
יולי 2009

***

הו'אופונופונו מזווית אחרת

 כאשר מדברים על הו'אופונופונו האסוציאציה שעולה מיד כמעט לכל מי ששמע אי פעם על הטכניקה הזו היא - דר' יאליקאלה הו לן שריפא מחלקה שלמה של חולי נפש בהוואי בלי לפגוש אף חולה והשתמש במילות קסם.

ע"י אמירת מילות הקסם הללו, מיד מתחוללת מהפיכה. חולים מבריאים, אנשים החולים בנפשם ייפרדו מהמחלה, מתעשרים וכל החלומות שלנו יוגשמו.

מזכיר קצת את סיפור עלי בבא ו- 40 השודדים. הו’אופונופונו הפכה למן מילת קסם שברגע שנגיד אותה מתגשמות המטרות, היעדים והרצונות שלנו או נרפא אחרים.

מה זה הו'אופונופונו?

הו'אופונופונו הינה טכניקה פשוטה ומדהימה שמטרתה ליצור  איזון והרמוניה בחיים שלנו. תהליך המשלב בתוכו סליחה ושחרור. סליחה לעצמי, לאחרים ולסובב אותי. תהליך הסליחה כפי שהוא התבצע ע"י מורנה סמיונה, ממוקד, עמוק ומהיר באופן יחסי בהשוואה לטיפולים פסיכולוגים למשל ועושה באמת הבדל מהותי בחיים.

כאשר עושים הו'אופונופונו בדרכה של מורנה סמיונה, אנחנו נותנים לעצמנו מתנה ענקית המאפשרת לנו לפתח מערכת יחסים עובדת עם החלקים הגבוהים שבנו ויוצרת  לעצמנו חופש מוחלט מהעבר.

 כיצד ?
כדי להגיע לאותה הרמוניה עלינו לנתק עצמנו מהחיבורים שיש לנו לעבר שלנו – מרגע הבריאה שלנו. (לא של היקום).

עפ"י התפיסה של ילידי הוואי אנו מחוברים לכל אדם, חי, צומח, דומם שהינם חלק מחיינו, זמניים או קבועים שהיה לנו קשר קצרצר איתו או ארוך טווח. החיבור הזה משפיע עלינו לאורך כל הדרך, החיבור הזה מורכב ומסועף, אבל בהחלט וניתן להסרה בדרך פשוטה.


ברגע שנשתחרר מאותו חיבור, נוכל להתחיל לחיות בהווה. מערכות היחסים שלנו ישתנו כי עכשיו נראה את האנשים איתם אנו במערכות יחסים כפי שהם באמת ולא כפי שתת המודע שלנו זוכר אותם מהפעם הראשונה שראה אותם.

עבודה זו מאד חשובה. כאשר עושים הו'אופונופונו, אז באמת משתחררים מכבלי העבר.

מתי משתמשים בהו'אופונופונו?

  1. כאשר החיים שלנו יוצאים מאיזון, בכל הרמות נפשית, מחשבתית, פיזית וכלכלית. כאשר החיים שלנו יוצאים מאיזון משמע ששלושת החלקים המרכיבים אותנו עפ"י האמונה של ילידי הוואי, האבא שהוא העצמי הגבוהה, האמא שהיא העצמי האמצעי או המחשבה המודעת והילד תת המודע אינם באיזון. זאת אומרת שהם כבר לא עובדים כשלם, באחדות והתוצאה חוסר איזון בחיים שלנו. דבר הגורם לדברים להשתבש. לכן המטרה שלנו כשאנו עושים הו'אופונופונו היא להחזיר את האיזון וההרמוניה לחיים שלנו

  2. נעשה הו'אופונופונו מהיר כשנקבל מתנה ממישהו, כשנקנה חפצים, כשנעביר חפצים שלנו לאחרים. כדי לנקות אותם מהזיכרונות של אלא שהם היו ברשותם קודם לכן, מאחר וברגע שהם נגעו פיזית בחפצים, הזיכרונות שלהם עוטפים את אותם חפצים והם ישפיעו עלינו.

מורנה סמיונה
ילידת הוואי, קהונה, מומחית בריפוי (KAHUNA LAPA'AU). בגיל 3 קבלה את מנת ההילינג ועזרה לאמה לרפא.


בשנת 1976 מורנה התחילה להתאים את ההו'אופונופונו המסורתי לחיים המודרניים של היום. השיטה שיצרה יוצרת איזון בין 3 חלקי העצמי ומכילה בתוכה הרבה מהאלמנטים של ההו'אופונופונו המסורתי. היא לימדה הו'אופונופונו ברחבי העולם ובמספר אוניברסיטאות ובתי חולים בארה"ב, וכן הציגה את השיטה באומות המאוחדות. בשנת 1983 היא הוכרזה כאוצר לאומי של הוואי.

דר' הו לן, הפסיכיאטר יליד הוואי, למד אצל מורנה והיה המנהלן שלה במשך מספר שנים, החל ללמד השיטה לאחר מותה.

ההו'אופונופונו המסורתי הנעשה עפ"י עבודתה של מורנה סמיונה, מאפשר לנו לעשות עבודת עומק המשחררת את חוסר האיזון שנוצר, בפעם אחת.

לשפר את חיינו - הו'אופונופונו !

דלית אביטל - הפשטות שבאלוהותהסיפור הזה התקבל במייל שלי בשנת 2006 , שרק'ה

הסיפור על ד"ר הו לן
הסיפור שלהלן תורגם מהמקור באנגלית ומסופר בגוף ראשון ע"י Dr. Joe Vitale. דר' ג'ו ויטלי


לפני שנתיים, שמעתי על מטפל בהוואי, שריפא מחלקה שלמה של פושעים חולי נפש, מבלי לראות אפילו אחד מהם. הפסיכולוג היה לומד את התיק הרפואי של הפושע הכלוא, ואז הסתכל בתוך עצמו, כדי לראות כיצד הוא יצר את החולי של אותו אדם. ככל ששיפר את עצמו, החולה השתפר.

כששמעתי על הסיפור לראשונה, חשבתי שזו סתם אגדה מקומית. כיצד יכול מישהו לרפא מישהו אחר, על-ידי ריפוי עצמו? כיצד יכול אפילו המאסטר הגדול ביותר לשיפור אישי, לרפא פושע מטורף? זה נשמע לא הגיוני, זה לא היה לוגי, אז התייחסתי לסיפור בביטול.


מכל מקום, שנה מאוחר יותר, שמעתי את הסיפור שוב. עוד שמעתי, שהמטפל השתמש בשיטת ריפוי מהוואיי, שנקראת הו'אופונופונו. לא שמעתי על שיטה זו מעולם, אך המחשבה על כך לא הרפתה ממוחי. אם הסיפור כולו היה נכון, הייתי חייב לדעת יותר. תמיד הבנתי שפירוש המושג "אחריות מלאה" הוא, שאני אחראי למה שאני חושב ועושה. מה שמעבר לכך, זה מחוץ לתחום שלי. אני חושב, שרוב האנשים חושבים על אחריות מלאה באופן זה. אנחנו אחראים למה שאנחנו עושים, לא למשהו שמישהו אחר עושה. אותו מטפל מהוואיי שריפא את כל האנשים חולי הנפש האלה, ילמד אותי נקודת מבט מתקדמת חדשה על אחריות מלאה מהי. שמו הוא ד"ר יאליקאלה יו לן.


שיחת הטלפון הראשונה בינינו ארכה כשעה. ביקשתי ממנו לספר לי את הסיפור המלא על עבודתו כמטפל. הוא הסביר, שהוא עבד בבית החולים של מדינת הוואי במשך ארבע שנים. המחלקה בה עבד, בה החזיקו את הפושעים חולי הנפש, הייתה מסוכנת. פסיכולוגים התפטרו על בסיס חודשי. העובדים היו מודיעים פעמים רבות שהם חולים או פשוט התפטרו. אנשים הלכו דרך המחלקה הזאת, כשגבם אל הקיר, מפחדים שיהיו מותקפים על-ידי החולים. זה לא היה מקום נעים לחיות, לבקר או לעבוד בו. ד"ר לן סיפר לי, שהוא מעולם לא ראה את המטופלים. הוא הסכים לקבל משרד ולבחון את התיקים. בשעה שהוא הסתכל על התיקים האלה, הוא עבד על עצמו. כשהוא עבד על עצמו, חולים החלו להבריא.


"לאחר מספר חודשים, פאציינטים שהיו צריכים להיות כבולים, הורשו להלך חופשי", הוא סיפר לי. "אחרים, שקיבלו טיפול תרופתי כבד, שוחררו מהתרופות שלהם. ואלה, שלא היה להם שום סיכוי אי-פעם להשתחרר, שוחררו." 

הייתי נפעם.


"לא זאת בלבד", הוא המשיך, "אלא שהצוות החל ליהנות לבוא לעבודה. היעדרות והתחלפויות נעלמו. סיימנו עם יותר אנשי צוות משהיינו צריכים, כי פאציינטים שוחררו, וכל אנשי הצוות הופיעו לעבודה. היום, המחלקה הזו סגורה".


כאן הייתי צריך לשאול את שאלת מיליון הדולר: 'מה עשית עם עצמך, שגרם לאנשים האלה להשתנות?'


"'אני פשוט ריפאתי את החלק הזה בתוכי, שיצר אותם", הוא אמר. לא הבנתי. ד"ר לן הסביר, שאחריות מלאה לחיים שלך, משמעותה, שכל מה שקיים בחייך – פשוט משום שהוא בחייך – הוא באחריותך! המשמעות המילולית היא, שהעולם כולו הוא יצירה שלך!!! וואוו. קשה לבלוע את זה. להיות אחראי למה שאני אומר או עושה, זה דבר אחד. להיות אחראי למה שכל אחד בחיי אומר או עושה, זה כבר עניין אחר לגמרי. עדיין, האמת היא זו: אם אתה לוקח אחריות מלאה לחיים שלך, אז כל דבר שאתה רואה, שומע, טועם, נוגע, או מתנסה בו בכל צורה שהיא, הוא באחריותך, כי זה בחייך.

המשמעות של זה היא, שפעילות טרור, הנשיא, הכלכלה, או כל מה שאתה מתנסה בו ולא אוהב אותו – החלמתו תלוי בך. הם לא קיימים, אם אפשר לומר כך, אלא כהקרנות מתוך פנימיותך. הבעיה אינה בהם, אלא בך, וכדי לשנות אותם, אתה צריך לשנות את עצמך.


אני יודע שקשה לתפוס את זה, שלא לדבר על לקבל זאת, או לחיות את זה בפועל. להאשים קל הרבה יותר מלקחת אחריות מלאה, אבל כשדיברתי עם ד"ר לן, התחלתי לקלוט, שריפוי בשבילו ובהו'אופונופונו משמעותו לאהוב את עצמך.אם אתה רוצה לשפר את חייך, אתה צריך לרפא את חייך. אם אתה רוצה להבריא מישהו, אפילו פושע חולה נפש, אתה עושה זאת ע"י ריפוי עצמך.


שאלתי את ד"ר לן, איך הוא ריפא את עצמו. מה הוא עשה בדיוק, כשהוא הסתכל על התיקים של הפאציינטים האלה?

"אני רק אמרתי שוב ושוב, 'אני מצטער' ו 'אני אוהב אותך'", הוא הסביר.

זה הכל?

זה הכל.


מסתבר, שלאהוב את עצמך, היא הדרך הטובה ביותר לשפר את עצמך, וככל שאתה משפר את עצמך, אתה משפר את עולמך. הרשו לי להראות לכם דוגמא מהירה של איך זה עובד: יום אחד מישהו שלח לי אימייל שפגע בי. בעבר הייתי מטפל בזה ע"י עבודה על נקודות התורפה הרגשיות שלי, או על-ידי כך שהייתי מנסה להבין את הסיבה ביחד עם האדם ששלח את האימייל המרושע.הפעם, החלטתי לנסות את השיטה של ד"ר לן. חזרתי ואמרתי בלב: 'אני מצטער' ו 'אני אוהב אותך'. לא אמרתי זאת למישהו מסוים. פשוט הערתי את רוח האהבה, שתרפא בתוכי את מה שיצר את הנסיבות החיצוניות. בתוך שעה קיבלתי אימייל מאותו אדם. הוא התנצל על ההודעה הקודמת שלו. להזכירכם שלא ביצעתי כל פעולה חיצונית כדי לקבל את ההתנצלות הזאת. אני אפילו לא כתבתי לו חזרה. למרות זאת, על-ידי כך שאמרתי 'אני אוהב אותך', איכשהו ריפאתי בתוכי את מה שיצר אותו.


מאוחר יותר, השתתפתי בסדנה של הו'אופונופונו, שהועברה על-ידי ד"ר לן. הוא כעת בן 70 שנה, נחשב לשמאן סבאי ומתבודד במידה מסויימת.

 הוא שיבח את הספר שלי, "גורם המשיכה". הוא אמר לי, שככל שאשפר את עצמי, הרטט של הספר שלי יעלה, וכל מי שיקרא אותו יחוש בכך. בקצרה, ככל שאשתפר, הקוראים שלי ישתפרו. "'מה לגבי הספרים שכבר נמכרו ונמצאים בחוץ?' שאלתי. "הם לא נמצאים בחוץ", הוא הסביר, מפוצץ לי את המוח פעם נוספת עם החוכמה המיסטית שלו. "הם עדיין בתוכך". בקיצור, אין דבר כזה 'נמצאים בחוץ'.


זה ייקח ספר שלם להסביר את הטכניקה המתקדמת הזו עם העומק שהיא ראויה לו. מספיק יהיה להגיד, שבכל פעם שאתה רוצה לשפר משהו בחיים שלך, יש רק מקום אחד להסתכל בו: בתוכך.

כשאתה מסתכל, עשה זאת עם אהבה.

לחיות מתוך ההווה ולהשאיר את העבר לעבר - דלית אביטל

כאשר לימדתי את שיטת סילבה אולטראמיינד ESP בסוף היום הראשון, התרגיל האחרון היה תרגיל בזוגות. הקבוצה התחלקה לזוגות, אחד מבני הזוג הוריד את תדרי המוח שלו לאלפא (ירידה לאלפא, כפי שמאמנים בקורס) וכאשר היה באלפא והיה מוכן לתרגיל בן זוגו נתן לו חפץ שהיה איתו ועליו תקופה ארוכה (כמו שעון, שרשרת וכו'). באמצעות החפץ, האדם שירד לאלפאתיאר את הבית של בעל החפץ. התוצאות היו תמיד מדהימות. היו כאלה שתיארו את הבית הנוכחי, או את בית הוריו של בעל החפץ או בית בו גר מספר שנים קודם לכן. לפעמים התיאור היה תערובת של חפצים שהיו בשימוש האדם במשך השנים. כל התיאורים הללו התקבלו דרך/באמצעות חפץ של אדם זר לחלוטין אותו החזיק זה שירד לאלפא.

שנים אחר כך למדתי הו'אופונופונו בדרך בה מלמדת מורנה סמיונה. אז נפל לי האסימון וגם הבנתי את העוצמה של תהליך ההו'אופונופונו.

ילידי הוואי מאמינים שכולנו מחוברים אחד לשני. חיבור אחד הוא חיבור גבוהה, העצמי הגבוהה של כולנו מחובר, והמקום בו מחובר העצמי הגבוהה שלנו, תודעת העל, AU-MA-KUA,

זה המקום בואנו מקבלים את ההשראה שלנו, את הרעיונות שלנו, זה המקום בו כל האפשרויות קיימות ועלינו רק לבחור ולהאמין שאנו יכולים וראויים.

המקום השני בו אנו מחוברים אחד לשני הוא העצמי הנמוך שלנו, או המחשבה הלא מודעת, בשפת הוואי - U-NIHI-PILI, שנמצא באזור הטבור.

כאשר שני בני אדם נפגשים פיזית, משמע פנים מול פנים, בטלפון, באמצעות אדם שלישי עפ"י הבנת ילידי הוואי מיד נוצר סיב המקשר בניהם. סיב היוצא מהגוף האסטראלי של ההוניהיפילי ומתחבר אל הגוף האסטראלי של האדם האחר. סיבים אלה נקראים קורי אקא. ככל שהקשר בין שני האנשים מתהדק הסיב מתעבה עד שהוא הוא הופך לכבל.

קורי האקא מתהדקים גם סביב חפצים שאנחנו נוגעים בהם. והם יישארו תמיד על אותו חפץ והחפץ ינצור את הזיכרון של מי שנגע בו ומי שנגע בו אחר כך וכך הלאה. תארו לעצמכם מה קורה כשאנו קונים חפצים עתיקים. איזה זיכרונות הם עוצרים בתוכם?

קורי האקא מחברים אותנו בעצם לעבר ולא מאפשרים לנו להיות ולחוות את ההווה בצורה נקייה. הקשר שלנו לאחר באמצעות קורי האקא מושפע ממנו כל הזמן מבלי שנרגיש, או נהייה מודעים לו.

כל עוד אנו קשורים אחד לשני בקורי האקא אנו גם קשורים לעבר הרחוק שלנו מתחילת ההתגלגלות שלנו על כדור הארץ ועד היום הזה, ומושפעים בחיי היום יום שלנו גם ממנו (קרמה?). כך שלמעשה אנו פועלים ומגיבים מתוך הזכרונות שלנו.

אחד השלבים החשובים בתהליך ההו'אופונופונו הוא לנתק את קורי האקא המחברים אותנו אחד לשני דבר המאפשר לנו להיות ולפעול חופשיים מהעבר. דבר המאפשר לנו להתחיל לחיות את החיים שלנו בשקט, איזון ומתוך הרמוניה פנימית וחיצונית.

בסדנת הו'אופונופונו, תלמדו איך הקורים הללו משפיעים עלינו. 

sarke
אירועים בעידן החדש
English
אודות
גוף נפש רוח - המומלצים
פעילויות באירועים
אלבום תמונות
הרצאות והפעלות
אירועים קרובים
פירמידה אנרגטית
מניה אנטריאלי
גיאומטריה מקודשת-פיל גרובר USA
אריה סאקארי - פינלנד
כינוס לשומרה - מיני פסטיבל
יריד אלטרנטיבה 2012
אריק ברגלונד, ארה"ב, קסם הנבל
מאמרים
אינדקס יועצים מטפלים מיסיטקנים
קישורים
צור קשר
חיפוש
sarke
גרסה להדפסהשלח לחבר
 
שרק'ה מייזליק "קצת אחרת מהשרון - אירועים בעידן החדש", ת.ד. 5144,  כפר סבא 44150
 טלפון: 09-7487882, 050-5637125,  sarkeleh@ gmail.com


הקמת האתר: פורטל עידן-הדלי
| אתר זה נתמך במערכת FastWebI